Publikace přes MS365 (e-mailem, MS Stream)

Pokud jste se rozhodli video sdílet mezi účastníky na MUNI nebo i mimo univerzitu, můžete využít sdílení přes MS365 pomocí e-mailu, případně video nahrát na MS Stream (tato varianta je vhodná pro sdílení pouze se v rámci MUNI – vyžaduje se přihlášení přes UČO).

Sdílení přes e-mail

1
Na počítači si uložte video na váš OneDrive (přihlášení pomocí univerzitního účtu ve tvaru UČO@muni.czSekundární heslo).

2
Klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte OneDrive a vyberte Sdílet.

3
Nyní můžete začít psát jméno studenta či zaměstnance MU (1), případně zkopírovat odkaz (2) a rozeslat jej standardním e-mailem. Přes ozubené kolečko (3) je možné upravit, kdo může daný odkaz otevřít.

Sdílení přes MS Stream

1
Přihlaste se do MS Stream na webu. Pro přihlášení použijte účet ve tvaru UČO@muni.czSekundární heslo.

2
Následně zvolte v horní části obrazovku položku Nahrát a vyberte video.

3
Počkejte, než se video nahraje. Následně jej uvidíte jako první video na hlavní stránce MS Stream. Klikněte na něj.
Na stránce s videem je v pravém horním rohu tlačítko Sdílet, na které klikněte.

4