Chov evropských suchozemských želv
Lubomír Tichý

Obsah stránek

Úvodní kapitola
Evropské druhy
Chov
Odchov mláďat
Ochrana a CITES
Moje chovná zvířata


Články o chovu želv

 

   

Kuchařka k výrobě terária pro malou suchozemskou želvu (3/3)

Želvy se rády schovávají, proto doporučuji do každého terária přístřešek vyplněný například bukovým listím a s volným dnem, aby se želva mohla zahrabat.

Potravu by měla želva dostávat na místě sušším, ale mimo lampu, aby rychle nevysychala. Malé želvy se mohou krmit i několikrát (minimálně dvakrát) denně a potrava musí zůstat čerstvá. Každý den ji pravidelně vyměňujeme. Čím krmit želvy je napsáno zde.

Záměrně zde neuvádím misku s vodou (ani ji sám nepoužívám), protože ta může být zdrojem dalších problémů. O tom, jak želvám nabídnout dostatek vody, se dozvíte zde .

Kromě základní potravy bohaté na vápník nabídněte na misce želvě kus staré omítky nebo jemně rozdrcené skořápky vajec. Pokud bude mít potřebu, určitě si sama nabídne. V literatuře se občas doporučuje posypávání potravy vitamíny a rozdrcenými skořápkami, ale věřte, že želva si sama dokáže najít přesně to, co potřebuje. Musí však dostat dostatečný výběr.

Úvodní kapitola

Chcete začít chovat suchozemskou želvu?

Rozhodnutí pořídit si malou želvu bývá obvykle spontánní. Máte skutečně představu, co vás čeká?

Kuchařka pro zařízení terária

Nevíte si rady, jak zařídit terárium pro mládě suchozemské želvy? Nepodlehněte nabídkám různých zverimexů a postavte si terárium sami.

Správná strava suchozemských želv a mláďat

Jak správně krmit suchozemské želvy se dozvíte v této sekci. Největší potíže dělá shánění pestré a přitom vyvážené potravy v zimním období, ale i tehdy lze krmit želvu převážně zelenou, nutličně chudou potravou. Jedině tak vám totiž bude nejlépe prosperovat.

Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.

<<<Zpět   1 2 3  Vpřed>>>