Rektor ocenil osobnosti spjaté s naší fakultou

Rektor Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš a prorektor MU Jiří Hanuš ve čtvrtek udělili Ceny rektora pro nejlepší vědce, studenty a pedagogy a také medaile pro vybrané osobnosti. Oceněno bylo hned sedm vědců spjatých s naší fakultou.

12. 10. 2020

Stříbrnou medaili Masarykovy univerzity udělil rektor Bareš za upevňování významu univerzity na národní a celosvětové úrovni, prohlubování spolupráce univerzity s tuzemskými i zahraničními institucemi a dlouhodobý významný rozvoj oborů rozvíjených na MU prof. Oldřichu Pytelovi.

Ceny rektora jsou každoročně udělovány v několika kategoriích jako ocenění mimořádných úspěchů v oblasti vědy a výzkumu, pedagogické činnosti, sportu, umění a také občanských aktivit.  Získali je:

• Jana Klánová – Cena rektora za mimořádný výsledek v grantové soutěži,
  • Petra Bořilová Linhartová – Cena rektora za mimořádné výzkumné výsledky pro mladé vědce do 35 let,
  • Mirko Černák – Cena rektora za dlouhodobé vynikající výsledky ve výzkumu
  • Tomáš Tyc – Cena rektora pro vynikající pedagogy,
  • Jiří Žák – Cena rektora pro vynikající studenty magisterských studijních programů,
  • Michaela Krafčíková – Cena rektora pro vynikající studenty doktorských studijních programů.

Podrobnější informace i medailonky laureátů naleznete v zde.

Všem oceněným srdečně gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci Přírodovědecké fakulty MU!