Na organizaci se v rámci organizačního výboru podílí řada zaměstnanců a studentů Oddělení genetiky a molekulární biologie Ústavu experimentální biologie PřF MU. GSGM sdružuje vědecko-výzkumné a pedagogické pracovníky z Moravy, Česka a ze Slovenska.
Na programu je 20 plenárních přednášek přinášejících aktuální poznatky ze všech oblastí genetiky a molekulární biologie, které přednesou přední odborníci z vysokých škol a akademických pracovišť z České a Slovenské republiky, ale zazní i kratší přednášky a na programu je i tradiční soutěžní prezentace formou plakátových sdělení. GSGM také pořádá v tříletých intervalech soutěž o nejlepší soubor publikací pro kolegyně a kolegy do věku 35 let, kde je cena o 2000 Eur, díky sponzorovi, firmě MGP.
Jak uvádí jeden z organizátorů, Jiří Doškař, vedoucí Oddělení genetiky a molekulární biologie Ústavu experimentální biologie PřF MU: „Konference je stejně jako v minulých letech polytematická, neboť její účastníci jsou odborníci orientovaní ve svém výzkumu různými směry. Řada z nich jsou učitelé a ti velmi vítají, že se dozví novinky z mnoha různých oblastí genetiky. Těšíme se na všechny příspěvky, protože dle anotací je zřejmé, že z každého si odneseme něco nového. A také se moc těším, že se osobně potkám s kolegy, což je v dnešní době ten největší přínos, protože přímý kontakt nic nenahradí. Těším se i na soutěž posterů a přednášek určenou začínajícím kolegům,“ uzavírá J. Doškař.
Vzhledem k souběhu termínu a podobnému zaměření proběhne konference GSGM společně s konferencí Genetické dny, která má velmi dlouhou tradici, poprvé se konala již v 60. letech minulého století a letos se bude konat již po 29. Genetické dny standardně probíhají ve dvouletých intervalech a témata se zaměřují směrem k využití genetiky a molekulární biologie ve šlechtění. Více se o konferenci dočtete zde.