Dominik Madea získal vědeckou cenu francouzské ambasády

Dominik Madea, student doktorského programu Chemie na Přírodovědecké fakultě MU, zabodoval v soutěži mladých vědců o ceny udělované Velvyslanectvím Francie v České republice, když obsadil třetí místo v kategorii Chemie a získal cenu Jean-Marie Lehn Prize 2022. Gratulujeme!

29. 6. 2022 Gabriela Peringerová Barbora Kameníková

Foto: Eva Kořínková

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 23. června 2022 a předsedali mu Jean-Marie Lehn, nositel Nobelovy ceny za chemii, Jean Tirole, nositel Nobelovy ceny za ekonomii, Thomas Ebbesen, nositel Kavliho ceny za nanotechnologii a francouzský velvyslanec Alexis Dutertre.

Soutěže se zúčastnilo celkem 50 uchazečů mladších 33 let, které nominovala vysoká škola nebo Akademie věd na základě kvality jejich výzkumné práce v rámci doktorského studia. O výsledcích rozhodovalo 6 komisí složených z 37 českých a francouzských profesorů a vědců. Po dvou uplynulých letech, kdy se se z důvodu celosvětové zdravotní krize všechny soutěže konaly prostřednictvím videokonference, se letos všechny soutěže mohly konat prezenčně.

Čtěte více v Magazínu M