Dies academicus: Ocenění osobností, které dělají skvělé jméno naší fakultě i celé univerzitě

U příležitosti akademického svátku Dies academicus ocenila univerzita významné vědce a úspěšné studenty a představila také laureáty Zlaté a Stříbrné medaile Masarykovy univerzity. Cenu rektora MU získali Peter Fabian, Daniel Pluskal, Július Vida a Domagoj Gajski. Všem oceněným srdečně blahopřejeme!

24. 5. 2024 Barbora Kameníková Simona Polcarová

Slavostní obřad Dies academicus se uskutečnil ve Velké aule Karla Engliše. Foto: Martin Indruch

Dies academicus se uskutečnil ve čtvrtek odpoledne ve Velké aule Karla Engliše v budově právnické fakulty. Cena rektora náleží osobnostem, které se významným způsobem podílejí na budování Masarykovy univerzity. Uděluje se v několika kategoriích jako ocenění mimořádných úspěchů v oblasti vědy a výzkumu, sportovních počinů, pedagogické činnosti, umění a občanských aktivit. Oceněnými se mohou stát studenti nebo zaměstnanci univerzity i celé kolektivy.

Peter Fabian
Ústav experimentální biologie

Cena rektora MU za mimořádný výsledek v mezinárodní grantové soutěži

Za získání ERC Starting Grantu na projekt „Metabolic regulaton of the skeletal stem cell niche“ a za získání grantu vyhlašovaného německou Společností Maxe Plancka vedoucí k založení Centra pro biologii kmenových buněk na MU.

Daniel Pluskal
Loschmidtovy laboratoře proteinového inženýrství

Cena rektora pro vynikající studenty magisterských studijních programů MU

Za vynikající výsledky v programu Biochemie.

Foto: MMB, Marie Schmerková

Július Vida

Cena rektora MU pro vynikající studenty doktorských studijních programů MU

Za vynikající výsledky v programu Fyzika.

Domagoj Gajski
Ústav botaniky a zoologie

Cena rektora MU za vynikající disertační práci

Celý článek v Magazínu M