Cenu rektora získali také vědci z naší fakulty

Ceny rektora MU jsou každoročně udělovány v několika kategoriích jako ocenění mimořádných úspěchů v oblasti vědy a výzkumu, sportovních počinů, pedagogické činnosti, umění a občanských aktivit. Z naší fakulty ji získali Robert Vácha, Zdeněk Farka, Peter Lenárt, Kryštof Chytrý a Jakub Fišák. Gratulujeme!

19. 5. 2022

Zleva: Jakub Fišák, Kryštof Chytrý, Zdeněk Farka, Peter Lenárt. Foto: Tereza Fojtová.

Ocenění v rámci Dies academicus 2022 pro vědce z Přírodovědecká fakulty MU:

Robert Vácha

Cena rektora MU za mimořádný výsledek v mezinárodní grantové soutěži.
Vedoucí výzkumné skupiny CEITEC získal v roce 2020 prestižní ERC Consolidator Grant za projekt s názvem „PeptideKillers“. Projekt se zaměřuje na boj s bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům.

Zdeněk Farka

Cena rektora MU za mimořádné výzkumné výsledky pro mladé vědce do 35 let, oblast přírodních věd a lékařství.
Se svým týmem se zabývá vývojem bioanalytických metod pro detekci klinicky a environmentálně významných látek.

Peter Lenárt

Cena rektora MU za vynikající dizertační práci.

Kryštof Chytrý

Cena rektora MU pro vynikající studenty magisterských studijních programů.

Jakub Fišák

Cena rektora MU za dobrovolnictví, kategorie studentů.

Univerzitní svátek Dies academicus se do auly na právnické fakultě vrátil po dvouleté přestávce zaviněné pandemií koronaviru. A právě dva ročníky, které se nemohly uskutečnit, zmínil ve slavnostním projevu rektor MU Martin Bareš. „Ačkoliv běží již třetí rok mého rektorského mandátu, jde o vůbec první Dies academicus, při kterém jsme se mohli setkat osobně. O to větší radost mám, že jsem dnes mohl všechny přivítat,“ řekl Martin Bareš a připomněl, že roky, které se zapsaly do dějin jako pandemické a otřásly světem, společností i životy, prokázaly nedocenitelný význam vysokého školství, nepostradatelnou a strategickou roli základního výzkumu, ale také prakticky ze dne na den definovaly společenskou roli Masarykovy univerzity.

Kompletní seznam ceněných naleznete zde.